Новости проекта
Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 25 человек

План работы шостага школьнага дня

Дата: 25 февраля 2016 в 11:35, Обновлено 21 сентября в 09:27
Автор: Сивец В. Н.

План работы на 6 школьны дзень

2018/2019 навучальны год

Дата

Змест работы

Клас

Адказныя

01.09

 ДЗЕНЬ ВЕДАЎ

1.Святочная лінейка, прысвечаная Дню Ведаў.

2.Першы ўрок “Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”

1-11

1-11

Собаль Т.Я.

Яновіч А.М.

Класныя кіраўнікі

08.09

 ДЗЕНЬ БЯСПЕЧНЫХ ПАВОДЗІН

1. Пазнавальная гульня “Мае бяспечныя   паводзіны”

2. Дзелавая гульня “Я – пешаход!”

3. Круглы стол “Шчасце – жыць” (у рамках месячніка барацьбы з суіцыдам)

1-4

5-8

9-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П.

Няверка С.У.

Крывенькая Л.У

15.09

 ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1. Пазнавальная гадзіна “Вітаміны сярод нас”

2. Урок здароўя “Беражыся  шкодных звычак!”

3. Асенні крос

1-4

5-8

2-11    

Шыла Л.У

Гарохавік І.С Блізнік З.І.

Сташкевіч Г.Л

22.09

 ДЗЕНЬ КАРЫСНЫХ СПРАЎ

1.Конкурс падзелак “Адходы ў даходы”

2. Экалагічная аперацыя па збору другаснай сыравіны (макулатуры і металалома), прыбіранню школьнай тэрыторыі “Прыродзе – нашу заботу”

3. Акцыя “Абеліск”. Прыбіранне помніка ў вёсцы Акалова

5.СМР (спартыўна-масавая работа). Асенні крос

1-4

5-8

9-11

5-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Каспяровіч В.В.

Якубоўскі А.П.

Сташкевіч Г.Л

29.09

ДЗЕНЬ ТУРЫЗМА

1.Агульнашкольны турзлёт

1-11

Собаль Т.Я.

Яновіч А.М.

Класныя кіраўннікі

06.10

ДЗЕНЬ АХОВЫ ЖЫВЁЛ БЕЛАРУСІ

1. Конкурс малюнкаў «Свет жывёл»

2. Гадзіна загадак «Жывёлы Беларускіх лясоў»

3.Вусны часопіс  «Чырвоная кніга Беларусі»

4. СМР. Міні-футбол (першынство школы)

1-4

5-8

9-11

8-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П.

Блізнік З.І.

Крывенькая Л.У.

Сташкевіч Г.Л.

13.10

ДЗЕНЬ МАЦІ

1.Конкурс малюнкаў “Мая мама самая,самая”

2. Арганізацыя выставы букетаў “Кветкі для маёй матулі”

3.Дзень здароўя. Спартландыя “Тата, мама,я – спартыўная сям’я”

1-4

5-11

1-11

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Каспяровіч В.В.

Собаль Т.Я.

Яновіч А.М.

Сташкевіч Г.Л.

20.10

ДЗЕНЬ ШКОЛЬНЫХ БІБЛІЯТЭК

1. Працоўны дэсант.Рамон кніг у школьнай бібліятцы “Дадзім кнізе другое жыццё”

2. Гучныя чытанні “Добрая кніга – добры сябар”

3. Віктарына “А ці ведаеш ты?”

1-4

5-8

9-11

Сівец В.П

Рабэцкая Н.В.

Няверка С.У.

Якубоўскі А.П.

27.10

ДЗЕНЬ ПАМЯЦІ

1. Круглы стол “Сувязь часоў.Сувязь пакаленняў”

2. Акцыя “Абеліск”прыбіранне помніка і могілак ў вёсцы Акалова, Жасцінае, Засоўе.

3. СМР.Валейбол (першынство школы)

1-4

5-11

8-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Блізнік З.І.

Ралавец М.В.

Сташкевіч Г.Л.

03.11

ДЗЕНЬ СЯБРОЎСТВА

1. Забаўляльная праграма “У нас канікулы” (Гульні, конкурсы, віктарыны)

2. Дзень восеньскага імянінніка. Віншаванне імяннікаў. Вясёлая дыскатэка.

3.Дыскусія “Сяброўства ХХІ стагоддзя:онлайн або ўжывую?”

1-4

5-8

9-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П.

Каспяровіч В.В.

Крывенькая Л.У

10.11

ДЗЕНЬ ЭНЕРГАЗАХАВАННЯ 

1.Забаўляльная праграма «У гасцях у Берагошы»

2. Конкурс плакатаў “Захаваць асяроддзе чыстым – наша справа”

3. Акцыя «Захаваем цяпло ў школе і ў класе»

4. Дзень здароўя. Піянербол

1-4

5-8

9-11

5-11

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Няверка С.У.

Зялёнка Ч. М.

Сташкевіч Г.Л.

17.11

 ДЗЕНЬ ШЧАСЛІВАГА ДЗЯЦІНСТВА

1. Святочная праграма «Мы – весёлые ребята, мы – ребята Октябрята!»

2. Конкурс малюнкаў “Мір вачамі дзяцей”

3. Пазнавальная праграма  “Дзеці планеты Зямля”

1-4

5-8

9-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Блізнік З.І.

Якубоўскі А.П.

24.11

ДЗЕНЬ ПРАФЕСІЙ

1. Гульнёвая праграма “Разнастайны свет прафесій”

2. Прагляд і абмеркаванне відэаролікаў “У свеце прафесій”

3. Круглы стол з запрашэннем спецыялістаў СВК “Жасцінае” “Вас чакае родная гаспадарка”.

4. СМР. Шашкі (першынство школы)

1-4

5-8

9-11

2-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Каспяровіч В.В

Ралавец М.В.

Сташкевіч Г.Л.

01.12

ДЗЕНЬ ПРАФІЛАКТЫКІ ВІЧ/СНІД

1. Гульня “ Як быць здаровым?”

2.Гадзіна зносін “Чырвоная стужка як сімвал барацьбы”

3. Прагляд і абмеркаванне відэафільма па ЗЛЖ

1-4

5-8

9-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П Няверка С.У.

Крывенькая Л.У.

08.12

ДЗЕНЬ ПРАВАВЫХ ВЕДАЎ

1. Круглы стол “Мае правы і абавязкі”

2.Віртуальнае падарожжа па дзіцячым прававым сайце “mir.pravo.by ”

3. Міні-канферэнцыя “Я маю права”

4. Дзень здароўя. “Баскетбол”.

1-4

5-8

9-11

8-11

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Блізнік З.І.

Сташкевіч Г.Л.

15.12

ДЗЕНЬ БЕЛАРУСКАГА КІНО

1. Кіналекторый “Беларускае кіно для дзяцей”

2.  Мультымедыйная прэентацыя “ Гісторыя кінамастацтва Беларусі”

3. Прагляд мастацкага кіно для падлеткаў (па выбару настаўніка)

4.  СМР. Баскетбол (першынство школы)

1-4

5-8

9-11

8-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Каспяровіч В.В.

Якубоўскі А.П.

Сташкевіч Г.Л.

22.12

ДЗЕНЬ БЯСПЕЧНЫХ ПАВОДЗІН

1. Вясёлая віктарына “ Правілы бяспечных паводзіну час зімовых канікул”

2. Гульня-спаборніцтва “Мы, бяспека і зіма”

3. Вусны часопіс “Зімовыя сюрпрызы непагадзі і шляхі іх пераадолення”

1-4

5-8

9-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Няверка С.У. Ралавец М.В.

29.12

ДЗЕНЬ ЧАРАДЗЕЙНЫХ ПРЫГОД

1. Гульні на свежым паветры “Пацешкі Дзеда Мароза”

2.Творчая майстэрня “Сустракаем Новы год” выраб навагодніх упрыгожванняў

3. Вусны журнал «Традыцыі і звычаі святкавання Новага года і Каляд»

4. Акцыя міласэрнасці “Добрае сэрца”. Навагоднія падарункі хворым дзецям і адзінокім састарэлым людзям

1-4

5-7

8-9

10-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П

Крывенькая Л.У.

Блізнік З.І.

05.01

ДЗЕНЬ ТВОРЧАСЦІ

1. Шоў талентаў “Лепш за ўсіх”

2.Гульня па станцыях “Самы творчы клас – наш!”

3.Фестываль мастацтваў “Хвіліна славы”

1-4

5-8

9-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Каспяровіч В.В.

Ралавец М.В.

12.01

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1. Конкурс калажаў “Мы – за здаровы лад жыцця”

2. Гадзіна зносін “Парады для здароўя” Вусны часопіс “Беражы здароўе з моладу”

3.Гульневая праграма “Сакрэты здароўя”

4.Лыжная эстафета

1-4

5-8

9-11

2-11

Беляковіч Т.Ф

Кушнярэвіч Г.П.

Няверка С.У.

Крывенькая Л.У.

Сташкевіч Г.Л.

19.01

ДЗЕНЬ ПАТРЫЁТА

1.Пазнавальная праграма “Зямля пад белымі крыламі”

2. Вусны часопіс “Гісторыя майго народа”

3.Конкурсная праграма «Мая краіна на карце Еўропы»

1-4

5-8

9-11

Шыла Л.У. Гарохавік І.С.

Блізнік З.І.

Зялёнка Ч. М.

      26.01

ДЗЕНЬ УДЗЕЛЬНІКАЎ ДАРОЖНАГА РУХУ

1. Творчы конкурс малюнкаў “Жыццё прыгожае, калі яно бяспечнае”

2. Гульня “Вясёлы светлафор»

3 Віктарына “Лучший знаток ПДД ”

4. Настольны тэніс

1-4

5-8

9-11

5-7

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Каспяровіч В.В.

Якубоўскі А.П.

Сташкевіч Г.Л.

02.02

ДЗЕНЬ ЧЫТАЧА

1. Віктарына “У свеце казак”

2. Пазнавальная праграма “Свята кнігі”

3.Конкурс чытальнікаў “Я чытаю верш”

1-4

5-8

9-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Няверка С.У.

Ралавец М.В.

09.02

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1.Падарожжа ў краіну «Здаравейка»

2. Гульня “Бяспека на ўсе 100”

3.Віктарына  «Суд над шкоднымі звычкамі»

4. Спартыўнае мерапрыемства

1-4

5-8

9-11

4-11

Беляковіч Т.Ф

Кушнярэвіч Г.П. Блізнік З.І.

Крывенькая Л.У.

Сташкевіч Г.Л.

16.02

ДЗЕНЬ МІРУ

1.Конкурс малюнкаў «Голубь – символ мира»

2.Гульневая праграма “Падарожжа ў краіну талерантнасці”

3.Круглы стол “Мы – мірнае будучае краіны”

4. Дзень здароўя

1-4

5-8

9-11

2-11

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Каспяровіч В.В.

Зялёнка Ч. М.

Сташкевіч Г.Л.

23.02

ДЗЕНЬ ЭКАЛОГІІ

1.Экалагічная гасцёўня “Сябры прыроды”

2. Мерапрыемствы ў рамках акцыі “Дапаможам пярнатам сябрам перазімаваць” Выраб кармушак

3. Пазнавальная гутарка  «Мир природы и мы в нём»

1-4

5-8

9-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Якубоўскі А.П.

Няверка С.У.

02.03

ДЗЕНЬ ДОБРЫХ СПРАЎ

1.Пазнавальная праграма “Урокі дабрыні”

2.Акцыя “Цеплыня душы”: выраб паштовак,сувеніраў

3. Акцыя да свята 8 сакавіка «Зажги звезду добра». Дапамога адзінокім і састарэлым жанчынам

1-4

5-8

9-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Блізнік З.І.

Ралавец М.В.

09.03

 ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1.Конкурс малюнкаў «Мы сябруем са спортам»

2.Урокі здароўя “Смачная і здаровае харчаванне”

3.Алімпійскія надзеі Беларусі

4. Спартландыя

1-4

5-8

9-11

2-11

Беляковіч Т.Ф.

Кушнярэвіч Г.П.

Каспяровіч В.В.

Крывенькая Л.У.

Сташкевіч Г.Л.

16.03

ДЗЕНЬ БЕЛАРУСІ

1. Віктарына «Край мой родны»

2.Відыя-падарожжа “Славутыя мясціны Беларусі»

3. Конкурсная праграма «Нам спадчыну ад роду засталіся песні…»

1-4

5-8

9-11

Шыла Л.У. Гарохавік І.С.

Няверка С.У.

Зялёнка Ч. М.

23.03

ДЗЕНЬ ТЭАТРА

1.Тэатралізаваная казка «Пшанічны каласок»

2. Конкурсная праграма «Мы - акцёры»

3. Відыя – падарожжа  «Тэатры Беларусі»

4. Спартыўнае мерапрыемства

1-4

5-8

9-11

2-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Блізнік З.І.

Якубоўскі А.П.

Сташкевіч Г.Л

30.03

 ДЗЕНЬ ПТУШАК

1.Конкурс малюнкаў “Нашы пярнатыя таварышы”

2. Інтэлектуальная гульня  «Птушкі нашага краю»

4.Акцыя “Шпакоўня”

1-4

5-8

9-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Каспяровіч В.В.

Ралавец М.В.

06.04

 ДЗЕНЬ ДЗІЦЯЧАЙ КНІГІ

1.Фальклорная гульня «Казка за казкай»

2.Літаратурная гульня-віктарына“Мой любімы казачнік”

3.Брэйн-рынг  «Кніга – лепшы сябар»

1-4

5-8

9-11

Беляковіч Т.Ф

Кушнярэвіч Г.П.

Няверка С.У.

Крывенькая Л.У.

13.04

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1.Рухомыя спартыўныя гульні

2. Выпуск інфармацыйнай сценгазеты «Здаровым быць здорава!»

3.Спартландыя  

1-4

5-11

2-7

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Блізнік З.І.

Сташкевіч Г.Л.

20.04

ДЗЕНЬ ЗЯМЛІ

1. Конкурс малюнкаў на асфальце «Планета Зямля – вачами дзяцей»

2. Экалагічная акцыя "Чысты двор"

3. Брэйн-рынг «Краявіды роднай зямлі»

1-4

5-8

9-11

Сівец В.П.

Рабэцкая Н.В.

Якубоўскі А.П.

Каспяровіч В.В.

27.04

ДЗЕНЬ ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ

1.Вусны часопіс “Прафесіі маіх бацькоў”

2. Конкурс знатакоў   «Новое поколение – новые профессии»

3. Сустрэчы з выпускнікамі школы, студэнтамі ССНУ УПТА гутаркі па прафарыентацыі “Мая навучальная ўстанова,  мая будучая прафесія”

4. Спартыўнае мерапрыемства

1-4

5-8

9-11

1-11

Булло І.У.

Сівец В. М.

Няверка С.У.

Ралавец М.В.

Сташкевіч Г.Л.

04.05

 ДЗЕНЬ НАВУКІ

1. Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Хачу ўсё ведаць”

2.Гульня “Брэйн-рынг”

3.Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

1-4

5-8

9-11

Беляковіч Т.Ф

Кушнярэвіч Г.П.

Блізнік З.І.

Крывенькая Л.У

11.05

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

1.Спартыўныя гульні “Вясёлыя старты”

2. Конкурс загадак“У здаровым целе - здаровы дух”

3.Лёгкая атлетыка

1-4

5-8

5-11

Шыла Л.У.

Гарохавік І.С.

Каспяровіч В.В.

Зяленка Ч.М.

Сташкевіч Г.Л.

18.05

ДЗЕНЬ ПІЯНЕРЫІ

1. Святочны піянерскі збор «Мы разам»

2. Свята піянерскага кастра «» Піянерскі касцёр збірае сяброў

3. Акцыя  «Ветеран живёт рядом»

4.Акцыя «Абеліск» 

1-11

Собаль Т.Я

Яновіч А.М.

Класныя кіраўнікі

.

26.05

ДЗЕНЬ СПОРТА І ЗДАРОЎЯ

1.Ваенна-спартыўная гульня “Зарніца”

2. Вясёлая дыскатэка “Прывітанне, канікулы”

1-11

Собаль Т.Я

Яновіч А.М.

Класныя кіраўнікі

Сташкевіч Г.Л.

                                                                                           Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце  ________________   Т.Я. Собаль

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.